Hubnutí: největší bludy a pravdy

Co je blud a co pravda při obligátním shazování váhy? O tom sepsal známý slovenský dietolog a lékař Igor Bukovský knihu Hubnutí bez blbnutí. Vybíráme z ní ty nejzajímavější rady.• Jednodenní dieta udělá hotové zázraky

Rozhodně se na žádné zázraky netěšte. Jsou to jen triky lifestylových ženských časopisů, které ale rozmnožují čtenářky. I když jeden den v měsíci jako odlehčovací třeba s kysaným zelím bez soli, proč ne?
• S každou postavou se dá zatočit, je to jen o pevné vůli

Blbost. Na to, abyste zhubla, nepotřebujete pevnou vůli. Potřebujete především pevnou motivaci.

Pevná vůle, to je nadýchnout se a nedýchat a kdo z nás vydrží déle, vyhraje tisíc euro. Výsledkem je, že jste schopni zadržet dech až do bezvědomí. Motivace je o tom, kdo bude mít za půl roku větší nárůst vitální kapacity plic, vyhraje zlatý Lexus. Motivace je zkrátka motor každodenní činnosti.
• Pokud budu jíst málo, zhubnu

Když hladovíte, v krvi vám stoupá hladina grelinu, který v mozku vypustí do akce nejsilnějšího agenta hladu na světě – neuropeptid Y, a ten vás donutí jíst. To je jeden z hlavních důvodů, proč redukční diety selhávají.
• Cukr můžeme z jídelníčku úplně vyloučit

Ne! Cukr potřebuje každý. Radikálně vyloučit cukr ze svého života není dobrý nápad, může se vám to vrátit jako bumerang.
• Je dokázáno, že člověk může bez jakýchkoliv problémů denně konzumovat až šest polévkových lžic jablečného octa.

Nevím, kde vznikl mýtus o účincích jablečného octa, možná by na člověka působil stejně domestos nebo vanish. Tři polévkové lžíce denně vyvolají tyto vedlejší účinky: zvětšení jater a sleziny, patologické změny ve struktuře jater, žaludku a dvanáctníku, včetně vyhlazení střevní struktury...

• Důležitá je správně naplněná lednička

Mějte v ní jen to, co neublíží vaší postavě a vašemu zdraví. Pak vyloučíte riziko, že místo po nízkotučném sýru sáhnete po skleničce se škvarky.
• První dieta celkem zabírá, ty další už málokdy

Příčina ovšem není v tom, že by si vaše tělo pamatovalo tuhle dietu a chce nějakou novou. Je to spíš tím, že vy už neumíte být důslední jako poprvé. Vaše motivace už není tak silná a vy máte v hlavě scénář: teď se budu namáhat jak blázen a potom beztak přiberu!
• Ve světě diet se už nedá vymyslet nic nového

Hubnutí ve spánku, podle krevních skupin, pitím studené vody, škytavkou a jinými kuriózními způsoby, to všechno už tu bylo. Teď už se jen opisuje, opravuje, přebaluje, přebarvuje.
• Minimalizujme!

Budeme-li jíst z menšího talíře a potravinu budeme brát z menší krabice nebo nalívat nápoje z menší lahve, přijmeme méně kalorií.
• Kdo jí pomalu, ten je hubený

Důkladné žvýkání a pomalé jedení dává vašemu žaludku šanci sdělit mozku, že už má dost. Čili nesníte tolik, kolik jste měli v plánu.
• Zákeřné potraviny nemějme po ruce

Když měli lidé na pracovišti čokoládové bonbony na svém stole, snědli v průměru 9 kousků za den. Když je měli v zásuvce, snědli jich 6 a když byly umístěny do misky u kopírky, vzali si jen tři!
04.08.2009 12:07:44
shipka45
 

 

Preklad- Translation

UPOZORNENIE!

Táto  stránka  obsahuje  rôzne články, texty, vtipy, obrázky a iné.
Väčšina z nich pochádza z rôznych voľne prístupných stránok,
a to ako
domácich tak aj zahraničných.
Ak sa tu nájde text alebo obrázok na ktorý
máte autorské právo
- upozornite ma prosím na to buď v komentári
pri  príslušnom príspevku alebo v knihe návštev! 
K príspevku potom
dopíšem meno autora  prípadne ak na tom budete trvať tak ho  odstránim! 


MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.comSbírej fazole a získáš super věci

uloz.to - sdilej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one